Diskuse

Datum: 10.07.2018

Vložil: Mirka

Titulek: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Nebo nekonečná párty šeptouchovské Háty!!! Tak trefně jste to kdysi nazval na fotečce.Tenhle podnik v Barborce p Vrbové co bere peníze odevšad co vůbec vytváří za hodnoty???Pravdu měli Babiš s presidentem Zemanem když kdysi řekli,že ke každé koruně dotací by neziskovy měli vytvořit korunu vlastního produktu,i s tím jak nazval neziskovky pijavicemi!!!O smyslu stacionáře nepochybuji i když dva proti sobě a na tak malém městčku je taky asi moc, a oba placené ze stejných peněz, ale za účasti potentátů a-starostů,poslanců otevírat další věci jako svážet lidi ze stacinářů od Humpolce přes ÚSP Háj, Vlašim Benešov,domov důchodců Světlá,ÚSP Zboží, domov důch. H.Brod,Čáslav? Z ústavů měst za peníze dańových poplatníků,města kraje státu,unie za bavením se, oslavami a tak dál a ještě se tím chlubí po internetu!!! ??? A město Ledeč n./S. na tomto má zájem jaký aby sem jezdili za zábavou lidi odjinud za jeho prachy?Město nemá peníze na chodníky,silnice v příšerném stavu? když se kouknu na web ústavů a stacionářů Humpolec,Světlá n./S.,Háj, tak v těch ústavech nemají o zábavu postaráno?Ano mají a ještě o tom píšou i v novinách.Toto sleduji. Bylo mi řečeno že ti, kdo toto využívají za toto údajně neplatí! Mě bude taky placena zábava až mi bude 60 nebo mojí matce v důchodáku? Dají ji balíček ato j všechno! Četla jsem na co mají projekty z Unie. Ještě pochopím prádelnu co něco vytvoří a kde pracují hendikepovaní lidi. I tak tak pochopím stacionář co nemají kam postižené dát ale svážet je po závbavách,kavárnách,hospodách a rautech z města do města a přiživovat se na tom mrtě lidí aještě se tím chlubit mi přijde neskutečné!!!!! Tenhle web se jměnuje Ledeč bez cenzury tak zde píšu svoje kritické mínění o službách že i město Ledeč n.S, neví co s penízky a musí na to přispívat!!!! Já třeba bych využila peníze na něco jiného. Tak jestli nemám pravdu tak se za to pane Vrba předem Vám i všem zúčastněným za toto omlouvám a proti lidem co to využívají i proti lidem co tam dělají i proti vedení města a háty nic osobního nemám a i tak se jim omluvám pokud nemám pravdu!!!!! A jestli vám to hodně vadí a nemám pravdu tak to smažte!!!!!

—————

Datum: 10.07.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Mirko,

mazat Vám nic nebudu, i když pravdu v mnohém nemáte. A to se Vám pokusím vysvětlit.

Začnu u Města, které podle Vás nemá peníze na chodníky, silnice v příšerném stavu. To není pravda! Jen v tuto chvíli se opravují chodníky a silnice v Havlíčkově ulici, Na Rámech, u autobusového nádraží. Předtím v ulici Ke Stínadlům, v Majerovce, Fibichovce, Hradní ulici, Hutní ulici, taky ve spodní části Havlíčkovy ulice, na Zoufalce. Chodník ke Kovofiniši, vozovka a chodník v Nádražní. A to jsem určitě na něco zapomněl. Třeba na Žižkov, Kudějovku nebo viadukt. Píšu to z hlavy a vím dobře, co z toho financoval Kraj.

Společnost Háta, o.p.s. jsem pomáhal před 4 roky zakládat. Její vizí bylo stát se sociálním podnikem, který poskytuje práci a služby zdravotně postiženým lidem. Tuto vizi naplňuje. Služby nyní poskytuje dvěma desítkám postižených a zaměstnává více jak desítku zdravotně postižených a další možná už dvě desítky odborně zdatných zaměstnanců. Přesná čísla neznám, ale vím, o čem píši.

Ty dvě desítky zdravotně postižených nepotřebují jen základní péči (stravu, teplo, světlo, hygienu, pozornost), ale také obyčejné lidské vyžití - zábavu. Chtějí poznávat své okolí, lidi, památky, obchodní domy, atrakce, navštívit kino, zoo, koncerty, komunikovat s ostatními. Doby, kdy byli zavřeni a izolováni doma, nebo v ústavech, dávno skončily. Mnohé z nich a jejich osudy znám osobně a věřte mi, že je tomu tak!

Otázkou však je, zda o své činnosti Háta, o.p.s. dostatečně, srozumitelně a přesvědčivě, přitom však citlivě, aby to nebylo chápáno jako vychloubání nebo dokonce provokace, informuje veřejnost a pak také odkud "své" informace a domněnky čerpáte Vy, Mirko.

Pokud vím, má Háta, o.p.s. svůj web a FB, přispívá pravidelně do Ledečského zpravodaje, pořádá také několikrát do roka dny otevřených dveří či akce pro veřejnost, na kterých můžete odpovědi na Vaše otázky získat. Každá společnost o.p.s. má totiž "povinnost" o své činnosti informovat, co za poskytnuté dotační peníze pořídila, jak je ve prospěch potřebných využila.

Já osobně již ve společnosti Háta, o.p.s. nepůsobím, jsem v důchodu, ale Vaše pochybnosti nesdílím. Každá dotace má totiž svoje přísné podmínky a každý poskytovatel dotace si tyto podmínky kontroluje, ať je to obec, kraj, stát nebo i soukromý dárce.
Vím také, že uživatelé služeb za poskytované služby platí a na poskytování služeb přispívají i obce a kraje. Tak je to správně! Vyspělost společnosti se totiž pozná podle toho, jak dobře se dokáže postarat o své potřebné!
Co se týká okruhu působnosti společnosti Háta, o.p.s., je jen na ní, jaký okruh si zvolí a dokáže obsloužit. I Oblastní charita má uživatele služeb na Humpolecku, Benešovsku, Havlíčkobrodsku. Zrovna tak Domovy seniorů, ústavy pro různě nemocné klienty. Náklady na dopravu si totiž platí uživatelé služeb. Zda v plné míře, to nevím,
Ještě se musím vyjádřit k úsměvnému obrázku Nekonečná párty Šeptouchovské Háty, jehož jsem autorem. Ten se netýká činnosti společnosti Háta, o.p.s., ale mých osobních vztahů. :-) -sv-

—————

Datum: 19.07.2018

Vložil: Štěpánka

Titulek: Re: Re: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Vzkaz od Jarky:
Štěpánko, já si s počítačem zrovna moc netykám, tak vyřiď taťkovi, že tu odpověď Mirce napsal moc pěkně. :-)

—————

Datum: 10.06.2018

Vložil: Renda

Titulek: Kříž a zvonička

Ahoj tati,

já tamtudy jezdím do práce a z práce, tak sleduji vývoj.

Kříž je monstrózní a zvonička jak z Rožnova pod Radhoštěm :)

Budete mít pěknou náves - kruhák, krmelec a teď mocný náboženský symbol a signální zařízení - chybí už jen socha někoho opravdu významného!

A máte obecní strom? Navrhovala bych vrbu!! R.

—————

Datum: 10.06.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Kříž a zvonička

Ahoj prvorozená,

je hezké, že sis vzpomněla na svého pradědu Jana, prvorepublikového starostu. :)

Sochu starostovi chtěli postavit už v Perle Posázaví a pak místo sochy na něj ušili "jenom" boudu a tepláky. :-)

Ale dost bolo vtipkování. Kromě dědy starosty jsou významnými osobnostmi obce jeho potomci, taky Janové, a to syn Ing. Jan Vrba, CSc. společně se svým synem doc. Ing. Janem Vrbou, CSc. se stali špičkovými odborníky v oblasti mikrovlnné techniky známí jako "Vrbové z ČVUT". Anebo Ing. Stanislav Vrba, bývalý starosta Malčína z let 1994 - 2010.

Abych nelovil jenom ve vrbovým rybníku, je třeba zmínit i JUDr. Rudolfa Blažka, bývalého 1. náměstka primátora hl. města Prahy z let 2002 - 2010, pak také našeho souseda Miroslava Turka, bývalého halového mistra ČSSR v běhu na 400 m (49,26 s) z roku 1982 a halového vícemistra ČSSR v běhu na 200 m (22,23 s) z roku 1983, mimo jiné také tvého strejdu.

A pak taky štěpánovského vodníka z Doubkovy knihy Na Sázavě. Ten by se na návsi vyjímal asi nejlépe, i když patřil mezi zelené mužíky, které já nemusím. :-)

Kromě Blažka jsme o všech výše jmenovaných (i o vodníkovi) již psali.

—————

Datum: 05.05.2018

Vložil: Tydamtam

Titulek: Konec zvoničky u nas?

A to přežila komunisty. Tak co to je za lidi, co teď rozhodují? To nemají jinou práci?
To nechápu.

—————

Datum: 05.05.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Konec zvoničky u nas?

Smutné, ale pravdivé!

—————

Datum: 06.05.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Konec zvoničky u nas?

Tak srubová kaple nebude, nahradí ji velký dřevěný kříž a nová dřevěná zvonička. Vše by mělo být na konci června hotovo a slavnostně vysvěceno!

—————

Datum: 30.04.2018

Vložil: Marek

Titulek: Pohoda, klídek, tabáček

Stando, ty jsi dřevorubec? Harmonikář? Malíř? A kuřák doutníků? A ty máš plže?

—————

Datum: 30.04.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Pohoda, klídek, tabáček

Marku, na vesnici je dřevorubec každý. Každému totiž roste něco na zahradě, co je potřeba občas ořezat, prořezat anebo rovnou popílit, porubat.

Harmonika sem taky patří. Já si na ní občas zkouším taky zahrát. Moc mi to zatím nejde.

Malíř jsem. Amatér. Někdy taky eskamotér. :-) Na tomhle webu občas nějaký ten můj obrázek najdeš.

A kouření? Jsem nekuřák. Už půl století.

Cigarety jsem naposledy vzal do huby před 51 lety. Doutník jednou za desetiletí dostanu, a tak si ho pak vychutnám. Tenhle byl od Pavla k 65-tinám. Pravý kubánský. Chutnal mi. Falcovi ale nevoněl, prskal a otíral si čumák o trávu. To já nedělám.

A s tím plžem? To jsou verše a vtip architekta, herce a spisovatele Davida Vávry. Tomu bylo letos v březnu pouhých 61 let. Tak to snad tak strašný nebude! :-)

—————