Diskuse

Datum: 11.05.2016

Vložil: neřeknu

Titulek: Re: Re: Re: Odpověď "občanovi"

Je celkem zábavné sledovat, jak se jeden snaží o nápravu nepovedené věci, neřkuli posrané. A jak jiní, i přes tíhu důkazů, celému problému nevěří. Přestaňte urážet a jednejte konstruktivně. Ptejte se co, kde, jak a proč?
Tento případ nemá pravdu někde na půl cesty.
Ta pravda se skrývá na MÚ. Zajděte tam, nebo napište, máte právo být informováni o stavu věci. Pak možná začnete věřit, že se zde podávají pouze ověřené a podložené informace. Ne ty, které jsou upravené pro zakrytí trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Zde bylo nakládáno s cizím majetkem, kdy jeden subjekt nechal navozit suť subjektu druhému na jeho pozemek a tím způsobil škodu značného rozsahu. Objednavatel AMK Ledeč n/S nechal navozit suť na pozemky MÚ. Je to stejné, jako kdyby vám někdo navozil něco na váš pozemek bez souhlasu a způsobil vám škodu. Zde by se jednalo o škodu jednotlivce, ale v případě města se jedná o škodu která vznikla nám všem. Ještě máte chuť, bránit ty, kteří škodí nám všem a urážet ty co upozorňují na tuto problematiku? A chtějí sjednat nápravu, potrestat viníky a vrátit městu co jeho jest? Kolik stála cyklostezka, kdo to vymyslel, byl to stejný problém jako je tento a dokonce za to mohou stejní pánové. Ptejte se, rád vám vše uvedu na pravou míru a navedu vás správným směrem.
Nenechte si nic vnucovat a než někoho urazíte, zjistěte si prosím jestli nemá náhodou pravdu.

—————

Datum: 12.05.2016

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Poděkování

Dekuji ti, "neřeknu", za zklidnění rozbouřených diskusních vln jasnou argumentací. Navrhnu název NEŘEKNU, na novou značku vlnolamů :-)

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Tom Krajíček

Titulek: Rašovec

Včera 6. 5. 2016, 23:13:12

O co ti jde ty ..........., ukaž se a nepis co nevíš srabe.....

Odesláno z chytrého telefonu Coolpad

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Rašovec

"Vím, že nic nevím," napsal kdysi dávno Sókrates. Ale to nemluvil o Rašovci. A tom já něco vím. Byl jsem u toho, když se v 96. uzavíral, byl jsem u toho, když se v letech 2002-2005 rekultivoval, byl jsem také u toho, když ho Doležal nechal v roce 2014 zavést sajrajtem z D1. Tenkrát jsem se ukázal, z oči do očí protestoval, veřejně na zastupitelstvu, ale Vaněk na to neslyšel. Proto o tom píši.

O co mi jde? Jde mi o to, že ta rekulitavace stála více jak 20 milionů korun, získat je nebylo jednoduché, znamenalo to vyřídit povolení, dotaci, půjčku, zajistit projekt a vlastní zdroje a celé to taky ukočírovat nebylo vůbec snadné, bylo to společné dílo spousta chytrých lidí a pak to někdo takhle po....(kazí).

O to mi jde, Tome! Cením si na Tobě, že jsi se podepsal plným jménem a že nejsi srab! To tu zatím dokázal mimo lidí z redakce pouze Pája Vrbů :-)

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Tomáš K.

Titulek: Re: Re: Rašovec

A jak si myslíte , že to dopadne a proč to děláte ? Vždyť to místo je i pro občany Ledce

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Re: Rašovec

Stavební úřad zahájil s Městem řízení o odstranění nepovolených terénních úprav. Město mělo možnost požádat o jejich dodatečnou legalizaci. K tomu by ale mělo předložit potřebnou dokumentaci EIA, projekt, posudky. Odhaduji, že pořízení těchto dokumentů by mohlo přijít na stejné peníze, jako již zaplacená sankce za nepovolené nakládání s odpady.

Proto tam nemohlo Město nyní pustit parkovat závodní stroje, jako nemůže do nezkolaudovaného baráku nastěhovat nájemníky.

Zatím se ale na Zastupitelstvu města nic takového neprojednávalo.

Rašovec byl po rekultivaci v roce 2005 určen na pořádání kulturních, společenských i sportovních akcí. Taky se tak 9 let užíval. Ale s příslušným sklonem terénu, s odtokovými kanálky a s povoleným zatížením skládky. To se navážkou z dálnice narušilo. V tom je ten problém.

Město už vyfasovalo a zaplatilo za Doležala od ČIŽP sankci 60000,- Kč, že tomu nezabránilo. ČIŽP však akci šetří dál a jak to dopadne? Nevím. Ten železobetonový sajrajt by chtělo vytěžit. Ten měl být totiž rozdrcen, recyklován, železo z něj odstraněno (jak jsme to udělali při demolici kina) a pak mohl být uložen na skládku. To by však něco stálo a to někomu muselo zůstat v kapse. Demolované mosty z D1 se prostě recyklovat měly a né je sypat do různých strží od Kácova až po Ledeč!

A proč to dělám? Na to jsem Ti odpověděl již minule. Práci tří generací starostů za 20 milionů někdo nezákonně po....(kazil). Za to by měl pykat.

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Tomáš K.

Titulek: Re: Re: Re: Re: Rašovec

Dekuji

—————

Datum: 07.05.2016

Vložil: Vorlík K.

Titulek: Re: Rašovec

Vy, Krajíčku zjevně věříte dvoum nemocným lidem, kteři manipulují s Vámi a Vám podobným. Zamyslete se nad sebou člověče!
Nikdo nechce rušit tradici motokrosu v Ledči, ale zákony platí pro všechny stejně Tím spíš pro bývalé vrcholné představitele města! To je, pokárejte, za to, co se děje. Né ty kteří pouze chtějí právní stát. To Vaněk a Doležal Vám musí říct pravdu a ne stále lhát. To jich se zeptejte kdo to nechal na Rašovec navozit, to jich se zeptejte kdo to podepsal a objednal. Jenomže oni Vám vnucují jejich pokřivenou pravdu a Vy jí hloupě věříte. Otevřete oči a podívejte se na to nezaujatě. Zjistěte si něco o důkazech, nebuďte hlupák!

—————

Datum: 06.05.2016

Vložil: občan

Titulek: fejeton Tokání

Skoč třeba za Doležalem a on Ti vysvětlí že není žluna ale žluva.

—————

Datum: 06.05.2016

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Odpověď občanovi

A Ty si, občane, zadej do vyhledávače slovo "žluna" a dozvíš se toto:

Žluna zelená (Picus viridis) je středně velký šplhavý pták z čeledi datlovitých.

Tu však neměli autoři knihy Ptáci v lesích a horských oblastech, jejichž citaci jsem ve fejetonu použil, na mysli. Žluně jsou v té knize věnované stránky 128 a 129, kukačce stránky 122 a 123. Žluna zelená totiž při toku dělá "gly-gly-gly-glykglykglyk-glyk" a ne "kvikkvikkvik" jako samice kukačky.

Pak ještě existuje i žluna šedá (Picus canus) středně velký šplhavý pták z čeledi datlovití, ale toho autoři do této své knihy nezařadili.

Objevuje se však v jejich další knize Ptáci v zahradě a na poli na stránkách 124 a 125, kde jsem se dočetl, že oba (sameček i samice) odpovídají též "kjik-kjik", což je podobné kukaččímu "kvikkvik".

Žluvu hajní (Oriolus oriolus) jsem v té první knížce také našel na stránkách 72 a 73. Ale ta to opravdu nebude. Nedělá totiž "kvikkvikkvik", ale krákavé "chre-chre".

Pak mám v knihovně i jejich třetí knihu Ptáci luk, bažin a vod a tam jsem narazil na str. 102 na nějakého Motáka (Circus pygargus). Nebude to Tvůj bratr, občane? :-)

Takže nikam skákat nemusím, vím, co píši :-)

—————