Diskuse

Datum: 23.03.2017

Vložil: Dejv

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obtěžování

Ani mne nenapadlo jak se rozvine diskuse.A to mi šlo o obtěžování žebráním když jste dal pane Vrba na stránku video z Prahy,takže jeto i v Ledči.No a v pondělí jsem byl pro občanku ve Světlý a světe div se:v 15 45 cca mne tento člověk,s knírem,poptával před radnicí po dvacetikoruně!Možná by se jim v Hái mohli lépě věnoat a vyplnit jim čas.

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Dana Pajerová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obtěžování

Dobrý den pane Vrbo,
když už jsem si Váš příspěvek přečetla, nedá mi to, abych Vám nedala za pravdu. Za pravdu v tom, že modely chování, které člověk naplňuje, jsou dány jeho životní průpravou, přesně tak, jak se zmiňujete. A život v ústavu tak, jak ho většina současných obyvatel Domova Háj má za sebou, není pro ně tím nejlepším základem chovat se předpisově, vždyť to jako bývalý víceletý opatrovník řady klientů musíte vědět. Nejde o to někoho na něco upozornit, něco někomu zakazovat, nakazovat, trestat či naopak nepřiměřeně a nedůstojně chválit. Možná je chyba úplně na té druhé straně než je na první pohled zjevné. Na straně, dejme tomu majoritní společnosti, která kdysi dovolila, aby ústavní řád fungoval na principech tehdejší i budoucí (současné) izolace a prostě nepočítalo se s tím, že sociální služby se budou vyvíjet řekněme demokraticky. Snažíme se nyní napravovat chyby minulosti (transformace sociálních služeb), ale rozhodně neviníme ty, kteří jsou jen jimi nešťastně poznamenáni. Souhlasím s tím, že klienti z rodin mají jiné návyky, ale proč tedy soudit ty, kteří podporu rodiny jako děti a i jako mladí dospělí neměli. V Háji žije přes 70 lidí a kolik se jich zde řeší? Ostatní tedy prošli tou správnou "výchovou"? Nerozumím tomu. Zkusme být více empatičtí, sebekritičtí a důslední. My k tomu ty schopnosti máme. Ale je to prostě maraton, ne stovka. Hezký den všem. Dana Pajerová

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obtěžování

Díky za odborný a upřímný názor. Nikoho jsem zde ale nesoudil. Ani Domov, ani "kluky". Jen jsem názoru, že žebrání snižuje jejich důstojnost.
Znám oba mnou jmenované osobně. (A nejen je.) Znám je z jejich opakované účastí na Karuzošou, na oslavách Petrklíče, oslavách v Háji, z jejich návštěv na radnici, či u nás v sídlištním bytě. Nacházím se sice na straně té majoritní společnosti, ale umím je pochopit. Několikrát jsem je i při jejich loudění dokázal odmítnout. Několikrát s nimi řešil i jejich problémy a jako správná vrba jim naslouchal.
Možná, že se tomu říká empatie. :-)

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Dana Pajerová

Titulek: Re: Re: Re: Obtěžování

Dobrý den,
je v této diskusi někdo, kdo by chtěl pozvat do Háje na návštěvu k osobnímu setkání? Velmi ráda tak učiním a domluvíme termín, ozvěte se, prosím. Z příspěvku od Jarky (celé jméno?) mi není úplně jasné, zda se jedná o pouhou nevědomost a neschopnost pojmout tuto problematiku celospolečensky a objektivně. Trochu mám pocit, že jde jen o jakýsi charakterový rys osobnosti, který žádná informační osvěta nespraví. Přesto Vás, Jarko, i vás, všechny, kdo cítíte potřebu něco řešit nebo, aby někdo něco řešil, a nevíte kdo a jak, zkontaktujte nás přes naše webové stránky (www.domovhaj.cz). Psaním nedůstojných, vágních a pro jakéhokoliv člověka urážejících invektiv neovlivníte vůbec nic a Váš příspěvek, Jarko, vypovídá negativně daleko více o Vás než o lidech, o kterých tak "zasvěceně" píšete.

—————

Datum: 07.02.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Nakouknutí do redakční kuchyně

V tom Vyznání z pískoviště si nejsem jistý s posledním veršem. Slyším tam: "Jo jo píč", což by mohlo navazovat na slovo "píčus", které použil o pár veršů dřív. Zkus to taky odposlouchat a napiš. To moje: "Já jdu pryč", to asi nebude. :-) -sv-

—————

Datum: 07.02.2017

Vložil: Štěpánka

Titulek: Nakouknutí do redakční kuchyně

Myslím, že tam říká: "You you bitch" = "Ty jsi mrcha". Ale taky si nejsem jistá, do vyznání se to moc nehodí. Stejně jako "Kurva lásko" nebo ten "píčus" Ale kluci tak dneska mluví, Romeo či Cyrano anebo Štěpán Šafránek z Básníků by to řekli určitě jinak. :-) -šv-

—————

Datum: 03.01.2017

Vložil: Zimní královna

Titulek: Káj v chumelenici

Káji, to si nějak poplet. Tak to nebylo! Tvým srdcem prolét můj ledovej střep a ne ňáká pitomá kulička.

—————

Datum: 03.01.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Káj v chumelenici

Vím, jak to je,
to já jen tak blbnu.
Jen si hraji se slovy,
to se Gerda nedoví,
než roztaje,
zdrhnu. :-)

—————

Datum: 26.12.2016

Vložil: Štěpánka

Titulek: Ježíšek existuje III

Ježíšek se Ti, tati, nepodepíše! Je malý a neumí ještě psát. V Betlémě ho to nestačili ani naučit a v Egyptě se tehdy psalo úplně jinak. To moje klávesnice ani moje paměť, čerstvě posílená o externí disk od Ježíška, nezvládají.
Ty však psát umíš, Tebe to ve Štěpánově naučili a dobře, Ty foxteriére! :-)

—————

Datum: 26.12.2016

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Ježíšek existuje III

Děkuji, Ježíšku.

—————