Diskuse

Datum: 17.01.2018

Vložil: P. Čtyřvoký

Titulek: Re: Hliníkův problém

Jestli umí vykonávat funkci ředitele stejně dobře jako starostoval...

—————

Datum: 29.12.2017

Vložil: Jirka Humpolec

Titulek: Urážet se nemá

Spravedlnost si došlápla už i na V-ň-a, to to trvalo. Z toho budou mít v důchoďáku, ale i jinde velkou radost. Hlavně aby mu doma už konečně někdo vysvětlil, že by měl přestat dělat ostudu po městě. P.S. Pokračujte, dobře se to čte. Kanál je Peˇan ne web LBC.

—————

Datum: 29.12.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Urážet se nemá

Bohužel ještě nedošlápla, to je zatím jen takové polechtání, došlápnutí se však už prý taky chystá.
Pokračovat budeme i v příštím roce. :-)
PF2018

—————

Datum: 07.12.2017

Vložil: Milan

Titulek: Re: Mostní prohlídky

Dobrý den,
přečetl jsem si váš článek s názvem "Mostní prohlídky". Zaujala mě informace k lávce u Kovofiniše: "Následovala lávka u Kovofiniše, kde Technické služby provedly výměnu prorezlých ocelových profilů, nátěry a novou výdřevu." Tak určitě... Výdřeva byla opravdu vyměněna. Možná i některé zkorodované profily. Mistr natěrač ovšem jaksi zapomněl natřít i to co není vidět. Tzn. zábradlí natřeno na zeleno, ale veškeré profily pod výdřevou jsou bez kapky barvy, tudíž značně zkorodované. Tento stav je setrvalý od zmiňované opravy. Práce se štětcem dává celkově TS Ledeč značně zabrat. Pamatuji si, když tato instituce natírala u nás v ulici sloupy pouličního osvětlení. Jeden rok se natřelo to, co bylo dosažitelné ze země + 3m žebříku. Za další rok či dva se natřel i ten vršek sloupů, a pro jistotu se část stožárů přetřela ještě jiným odstínem.
Prostě vláda na radnici se střídá, ale TS pracují pořád stejně.

—————

Datum: 07.12.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Mostní prohlídky

Je to už 10 let! Lávka tehdy byla mimo provoz, pracovalo se z nějaké zavěšené plošiny. Vždy se část lávky odkryla a zrezlé profily postupně vyměňovaly, byl jsem se tam několikrát podívat. Existovalo o tom i fotodokumentace. Pokusím se něco dohledat.
Během 20-ti minut jsem vyhledal 4 články v Ledečských novinách a dva v regionálním tisku. Jsou u nich i fotografie. Vyměňovala se v únoru 2008 prakticky celá mostovka a natírala základním nátěrem. Na ní byla položena nová výdřeva a v červnu pak odsouzení k obecně prospěšným pracem provedli nátěry vrchní konstrukce lávky.
Připravím pokračování článku Mostní prohlídky a zítra se budete moci dočíst podrobnosti popř. podívat na fotografie.

—————

Datum: 07.12.2017

Vložil: Milan

Titulek: Re: Re: Re: Mostní prohlídky

Chodím tudy každý den, takže mohu posoudit kde je natřeno a kde ne. Spodní část konstrukce lávky natřená není.

—————

Datum: 07.12.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Re: Re: Mostní prohlídky

Článek Mostní prohlídky II je už připraven. Publikován bude ale až po půlnoci. Po pozorném přečtení svých tehdejších článků upřesňuji svoji předchozí odpověď. V únoru 2008 nebyla měněna celá mostovka, ale jen příčné "šprusle", které byly přivařeny mezi podélné I nosníky. Šprusle a sváry měly být opatřeny základním nátěrem. První pole jsem zkontroloval a pak mě odvezli s infarktem do Brodu. :-)
A teď v 20:45 hodin jsem ještě vyhledal tehdejší fotografii z HB deníku. Jsou na ní pracovníci Technických služeb na lávce u KF s plechovkou základovky, štětcem a natřenými ocelovými profily. Přikládám ke svému článku Mostní prohlídky II společně s odkazem na zdroj.
A dokonce teď v 20:58 zjišťuji, že autorem té fotografie v HB deníku z 11.3.2008 jsem já osobně! To jsem byl tedy tenkrát prozíravý. :-) Tak to musím zveřejnit hned!

—————

Datum: 18.11.2017

Vložil: Štěpánka

Titulek: Kubásek

Krásný článek o Kubáskovi, tati! Jednou ho budu i já číst svým dětem a zpívat:

Když má nebe modré mráčky,
oujoujou,
a když vítr houpá ptáčky,
oujoujou, oujoujou

—————

Datum: 18.11.2017

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Kubásek

a když houpá konvalinku,
to je všechno pro Nanynku,
oujoujou, oujoujou!

Tak to už bude slyšet generace pátá! :-)

—————

Datum: 25.10.2017

Vložil: Jarouš

Titulek: Volby s dopomocí

Už jsem to tady jednou napsal:
Jdi už do pr---e a vyrovnej se s tím že jsi porušil své pravomoce když jsi dělal starostu. Nejdřív si udělej úklid na vlastním stole. Už bylo stvé strany dost výhružek a napadání. Tak konečně už zalez do ústraní a dej pokoj.

—————