Diskuse

Datum: 10.06.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Kříž a zvonička

Ahoj prvorozená,

je hezké, že sis vzpomněla na svého pradědu Jana, prvorepublikového starostu. :)

Sochu starostovi chtěli postavit už v Perle Posázaví a pak místo sochy na něj ušili "jenom" boudu a tepláky. :-)

Ale dost bolo vtipkování. Kromě dědy starosty jsou významnými osobnostmi obce jeho potomci, taky Janové, a to syn Ing. Jan Vrba, CSc. společně se svým synem doc. Ing. Janem Vrbou, CSc. se stali špičkovými odborníky v oblasti mikrovlnné techniky známí jako "Vrbové z ČVUT". Anebo Ing. Stanislav Vrba, bývalý starosta Malčína z let 1994 - 2010.

Abych nelovil jenom ve vrbovým rybníku, je třeba zmínit i JUDr. Rudolfa Blažka, bývalého 1. náměstka primátora hl. města Prahy z let 2002 - 2010, pak také našeho souseda Miroslava Turka, bývalého halového mistra ČSSR v běhu na 400 m (49,26 s) z roku 1982 a halového vícemistra ČSSR v běhu na 200 m (22,23 s) z roku 1983, mimo jiné také tvého strejdu.

A pak taky štěpánovského vodníka z Doubkovy knihy Na Sázavě. Ten by se na návsi vyjímal asi nejlépe, i když patřil mezi zelené mužíky, které já nemusím. :-)

Kromě Blažka jsme o všech výše jmenovaných (i o vodníkovi) již psali.

—————

Datum: 05.05.2018

Vložil: Tydamtam

Titulek: Konec zvoničky u nas?

A to přežila komunisty. Tak co to je za lidi, co teď rozhodují? To nemají jinou práci?
To nechápu.

—————

Datum: 05.05.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Konec zvoničky u nas?

Smutné, ale pravdivé!

—————

Datum: 06.05.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Konec zvoničky u nas?

Tak srubová kaple nebude, nahradí ji velký dřevěný kříž a nová dřevěná zvonička. Vše by mělo být na konci června hotovo a slavnostně vysvěceno!

—————

Datum: 30.04.2018

Vložil: Marek

Titulek: Pohoda, klídek, tabáček

Stando, ty jsi dřevorubec? Harmonikář? Malíř? A kuřák doutníků? A ty máš plže?

—————

Datum: 30.04.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Pohoda, klídek, tabáček

Marku, na vesnici je dřevorubec každý. Každému totiž roste něco na zahradě, co je potřeba občas ořezat, prořezat anebo rovnou popílit, porubat.

Harmonika sem taky patří. Já si na ní občas zkouším taky zahrát. Moc mi to zatím nejde.

Malíř jsem. Amatér. Někdy taky eskamotér. :-) Na tomhle webu občas nějaký ten můj obrázek najdeš.

A kouření? Jsem nekuřák. Už půl století.

Cigarety jsem naposledy vzal do huby před 51 lety. Doutník jednou za desetiletí dostanu, a tak si ho pak vychutnám. Tenhle byl od Pavla k 65-tinám. Pravý kubánský. Chutnal mi. Falcovi ale nevoněl, prskal a otíral si čumák o trávu. To já nedělám.

A s tím plžem? To jsou verše a vtip architekta, herce a spisovatele Davida Vávry. Tomu bylo letos v březnu pouhých 61 let. Tak to snad tak strašný nebude! :-)

—————

Datum: 10.03.2018

Vložil: Milan

Titulek: Re: Čistky bez důvěry

Ahoj Stando,¨

již delší dobu sleduji Tvé stránky "Ledeč bez cenzury” a protože jsem delší dobu mimo Ledeč nad Sázavou, občas se tak dozvím i něco zajímavého, co se v Ledči nad Sázavou děje a pobavím se u Tvých dalších postřehů a článků.

Plně musím souhlasit s Tvým dnešním postřehem, že v naší poslanecké sněmovně je to bez jakékoli politické kultury, ba ještě horší než mezi dětmi na pískovišti, které se cítí nějak ukřivděné.

Všichni na sebe tahají jenom špínu, která se jim zrovna hodí a nemají zájem o řešení skutečných problémů, které mají ostatní "normálně pracující lidé".

Přeji Ti hodně zdraví a duševní pohody do dalších dnů.

Milan

—————

Datum: 10.03.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Čistky bez důvěry

Ahoj Milane,

díky za tvůj pozdrav a vyjádření. Ze stránek LedečBezCenzury se sice tak trochu stal můj blog, ale letos, v roce komunálních voleb, začnou zase plnit svoji funkci, pro kterou byly před čtyřmi roky založeny. Burcovat lidi, aby nevolili blbce. Na ledečské úrovni se to jakž takž podařilo, na té celostátní, na té jsou nějaké webové stránky malé páky. :-) Ale mlčet bychom neměli.

S pozdravem a díky Stanislav Vrba

—————

Datum: 20.02.2018

Vložil: Květa Květovaná

Titulek: MO ČSSD

Po tolika letech v ČSSD by mne nenapadlo, že budu s pisatelem článku "Doporučení socanům" bez výhrad souhlasit. Za to, že jsme jako strana ztratili post MS a S nemůže volič, ale bohužel předseda ČSSD který se neuměl chovat a jak se zdá, jeho chování se nějak moc nezlepšilo ani dnes. Je mi líto, že to musím takto napsat ale je to pravda. Hulvátství je to, co zničilo ČSSD v celé zemi. Mnoho členů ČSSD zpychlo ve vysoké politice a předseda Lečské MO to naprosto nezvládnul.

—————

Datum: 21.02.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: MO ČSSD

Co k tomu říct? Chystám další bilanční článek. Taky mi osud ČSSD není lhostejný, vždyť jsem za ně v roce 1998 jako nezávislý v Ledči kandidoval!

—————