Airbus A380 v Praze

01.05.2016 14:08

Počínaje nedělí 1. května 2016 bude 7 dní v týdnu do Prahy ve 13:35 dosedat Airbus A380 a odlétat zpět do Dubaje, pak v 16:35 (našeho času). 

Tuto zprávu jsem si vyhledal na internetu již včera a na prvního máje a zároveň také první májovou neděli jsem obří Airbus vyhlížel na obloze již před polednem ze svého Beobachtungstelle na houpačce, kdyby se třeba v Emirátech řídili jiným časem než u nás. Předtím jsem si let ale vyhledal v interaktivním programu na Google, zda vůbec odstartoval, zda mu nějaké Buky či plechovky od Schweppes Gold let nezastavily. Sledoval jsem ho díky wifině z houpačky už někde od Turecka. Přerušil jsem kvůli tomu dokonce i líbání žen a dívek pod rozkvetlou třešní u naší studně a nechal je tam stát roztoužené ve frontě. 

Počasí nad Vysočinou však nebylo tentokrát mému pozorování nakloněno, kupovitá oblačnost oblohu zakrývala, sluníčko o sobě dávalo vědět jen velice spoře, takže Airbus společnosti Emirates číslo letu EK139 zůstal mým očím ukrytý. Ale uši ho zaregistrovaly přesně v 13:13 jak letí od Habrů směrem na Zbýšov. Zajímalo mě, v jaké výšce „těsně" před přistáním asi letí. Podle sledovacího programu to mělo být v 5738 m rychlostí 752 km/hod. Během cesty ale letěl až ve výšce 12 km rychlostí 850 km/hod. 

Na letiště v Ruzyní obří stroj dosedl v 13:35 hod. poté, co si k otočce zaletěl až nad Třebíz. Pokud bude v příštích dnech na Vysočině čisté nabe, pokusím se létajícího obra vyfotit přímo nad naší chalupou a snímek sem doplním. Bude mi teď nad hlavou létat dvakrát denně, tak to by v tom byl čert, aby se mi to nepodařilo.

No a teď,

 když jsem ukojil svou vášeň pro nebeské obry

jdu dokončit líbání pod třešeň k naší studni, 

aby mi ta fronta žen neutekla s někým jiným, 

kdo z Emirátů přiletěl, a tak se znovu činím. :-)  

-sv-

Airbus A380 z Dubaje se následující slunné dny trochu odklonil od své trasy nad Vysočinou a začal létat do Prahy až nad Želivskou přehradou, tak místo vlastnoruční fotografie zde umísťuji vypůjčený obrázek porovnání A380 s ostatními nebeskými obry.

 

 

—————

Zpět