Diskuse

Datum: 04.08.2018

Vložil: Jarek

Titulek: Přepis článku z amk.ledecns.cz ze dne 22. 6. 2018

Závodiště se připravuje na sobotní mistrovství
V těchto dnech finišují přípravy na závod, který se na ledečském závodišti pojede v sobotu 30.června. Ledečské Technické služby perfektně posekaly trávu v areálu celého závodiště a Automotoklub Ledeč nad Sázavou jim tímto chce alespoň takto poděkovat. Jak je vidět, Technické služby umí předat perfektní práci a jen doufáme, že si toho dokáže všimnout i vedení našeho města.
M-g-r, předseda výboru AMK Ledeč nad Sázavou

—————

Datum: 04.08.2018

Vložil: Jířa

Titulek: Re: Přepis článku z amk.ledecns.cz ze dne 22. 6. 2018

Vedení města si zcela jistě všimlo (otázka zní, lze něco pokazit na sekání trávy?) a zajisté si též všimli, že pisatel článku jako starosta svou práci odváděl velmi špatně. Proto bych doporučila, jesli na to má koule, aby NE KAN DI DO VAL v nadcházejících komunálních volbách. Vaše Jiřina Vařechová

—————

Datum: 04.08.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Přepis článku z amk.ledecns.cz ze dne 22. 6. 2018

Do této diskuse vám zasahovat nebudu, jen jsem ji zaregistroval a Jíře poopravil správné hláskování slova NEKANDIDOVAL :-)

—————

Datum: 04.08.2018

Vložil: T. Votruba

Titulek: Re: Přepis článku z amk.ledecns.cz ze dne 22. 6. 2018

Né tvého města, našeho města. Jak něco takového, může napsat někdo, koho přivezli ve smrčkách.

—————

Datum: 06.08.2018

Vložil: Já Jemu

Titulek: Re: Přepis článku z amk.ledecns.cz ze dne 22. 6. 2018

Trapný, práce se odvádí vždy perfektně, jinak nemá za korunu cenu! Vyzdvihovat někoho za povinnost odvádět práci perfektně, je taky blbost. Nazdar

—————

Datum: 10.07.2018

Vložil: Mirka

Titulek: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Nebo nekonečná párty šeptouchovské Háty!!! Tak trefně jste to kdysi nazval na fotečce.Tenhle podnik v Barborce p Vrbové co bere peníze odevšad co vůbec vytváří za hodnoty???Pravdu měli Babiš s presidentem Zemanem když kdysi řekli,že ke každé koruně dotací by neziskovy měli vytvořit korunu vlastního produktu,i s tím jak nazval neziskovky pijavicemi!!!O smyslu stacionáře nepochybuji i když dva proti sobě a na tak malém městčku je taky asi moc, a oba placené ze stejných peněz, ale za účasti potentátů a-starostů,poslanců otevírat další věci jako svážet lidi ze stacinářů od Humpolce přes ÚSP Háj, Vlašim Benešov,domov důchodců Světlá,ÚSP Zboží, domov důch. H.Brod,Čáslav? Z ústavů měst za peníze dańových poplatníků,města kraje státu,unie za bavením se, oslavami a tak dál a ještě se tím chlubí po internetu!!! ??? A město Ledeč n./S. na tomto má zájem jaký aby sem jezdili za zábavou lidi odjinud za jeho prachy?Město nemá peníze na chodníky,silnice v příšerném stavu? když se kouknu na web ústavů a stacionářů Humpolec,Světlá n./S.,Háj, tak v těch ústavech nemají o zábavu postaráno?Ano mají a ještě o tom píšou i v novinách.Toto sleduji. Bylo mi řečeno že ti, kdo toto využívají za toto údajně neplatí! Mě bude taky placena zábava až mi bude 60 nebo mojí matce v důchodáku? Dají ji balíček ato j všechno! Četla jsem na co mají projekty z Unie. Ještě pochopím prádelnu co něco vytvoří a kde pracují hendikepovaní lidi. I tak tak pochopím stacionář co nemají kam postižené dát ale svážet je po závbavách,kavárnách,hospodách a rautech z města do města a přiživovat se na tom mrtě lidí aještě se tím chlubit mi přijde neskutečné!!!!! Tenhle web se jměnuje Ledeč bez cenzury tak zde píšu svoje kritické mínění o službách že i město Ledeč n.S, neví co s penízky a musí na to přispívat!!!! Já třeba bych využila peníze na něco jiného. Tak jestli nemám pravdu tak se za to pane Vrba předem Vám i všem zúčastněným za toto omlouvám a proti lidem co to využívají i proti lidem co tam dělají i proti vedení města a háty nic osobního nemám a i tak se jim omluvám pokud nemám pravdu!!!!! A jestli vám to hodně vadí a nemám pravdu tak to smažte!!!!!

—————

Datum: 10.07.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Mirko,

mazat Vám nic nebudu, i když pravdu v mnohém nemáte. A to se Vám pokusím vysvětlit.

Začnu u Města, které podle Vás nemá peníze na chodníky, silnice v příšerném stavu. To není pravda! Jen v tuto chvíli se opravují chodníky a silnice v Havlíčkově ulici, Na Rámech, u autobusového nádraží. Předtím v ulici Ke Stínadlům, v Majerovce, Fibichovce, Hradní ulici, Hutní ulici, taky ve spodní části Havlíčkovy ulice, na Zoufalce. Chodník ke Kovofiniši, vozovka a chodník v Nádražní. A to jsem určitě na něco zapomněl. Třeba na Žižkov, Kudějovku nebo viadukt. Píšu to z hlavy a vím dobře, co z toho financoval Kraj.

Společnost Háta, o.p.s. jsem pomáhal před 4 roky zakládat. Její vizí bylo stát se sociálním podnikem, který poskytuje práci a služby zdravotně postiženým lidem. Tuto vizi naplňuje. Služby nyní poskytuje dvěma desítkám postižených a zaměstnává více jak desítku zdravotně postižených a další možná už dvě desítky odborně zdatných zaměstnanců. Přesná čísla neznám, ale vím, o čem píši.

Ty dvě desítky zdravotně postižených nepotřebují jen základní péči (stravu, teplo, světlo, hygienu, pozornost), ale také obyčejné lidské vyžití - zábavu. Chtějí poznávat své okolí, lidi, památky, obchodní domy, atrakce, navštívit kino, zoo, koncerty, komunikovat s ostatními. Doby, kdy byli zavřeni a izolováni doma, nebo v ústavech, dávno skončily. Mnohé z nich a jejich osudy znám osobně a věřte mi, že je tomu tak!

Otázkou však je, zda o své činnosti Háta, o.p.s. dostatečně, srozumitelně a přesvědčivě, přitom však citlivě, aby to nebylo chápáno jako vychloubání nebo dokonce provokace, informuje veřejnost a pak také odkud "své" informace a domněnky čerpáte Vy, Mirko.

Pokud vím, má Háta, o.p.s. svůj web a FB, přispívá pravidelně do Ledečského zpravodaje, pořádá také několikrát do roka dny otevřených dveří či akce pro veřejnost, na kterých můžete odpovědi na Vaše otázky získat. Každá společnost o.p.s. má totiž "povinnost" o své činnosti informovat, co za poskytnuté dotační peníze pořídila, jak je ve prospěch potřebných využila.

Já osobně již ve společnosti Háta, o.p.s. nepůsobím, jsem v důchodu, ale Vaše pochybnosti nesdílím. Každá dotace má totiž svoje přísné podmínky a každý poskytovatel dotace si tyto podmínky kontroluje, ať je to obec, kraj, stát nebo i soukromý dárce.
Vím také, že uživatelé služeb za poskytované služby platí a na poskytování služeb přispívají i obce a kraje. Tak je to správně! Vyspělost společnosti se totiž pozná podle toho, jak dobře se dokáže postarat o své potřebné!
Co se týká okruhu působnosti společnosti Háta, o.p.s., je jen na ní, jaký okruh si zvolí a dokáže obsloužit. I Oblastní charita má uživatele služeb na Humpolecku, Benešovsku, Havlíčkobrodsku. Zrovna tak Domovy seniorů, ústavy pro různě nemocné klienty. Náklady na dopravu si totiž platí uživatelé služeb. Zda v plné míře, to nevím,
Ještě se musím vyjádřit k úsměvnému obrázku Nekonečná párty Šeptouchovské Háty, jehož jsem autorem. Ten se netýká činnosti společnosti Háta, o.p.s., ale mých osobních vztahů. :-) -sv-

—————

Datum: 19.07.2018

Vložil: Štěpánka

Titulek: Re: Re: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

Vzkaz od Jarky:
Štěpánko, já si s počítačem zrovna moc netykám, tak vyřiď taťkovi, že tu odpověď Mirce napsal moc pěkně. :-)

—————

Datum: 23.07.2018

Vložil: Stanislav Vrba

Titulek: Re: Re: Re: Soc.aktivity Šeptouchovské Háty

No, nevím, jestli pěkně, na něco zásadního jsem totiž zapomněl. Odpovědět na otázku, jaké hodnoty vytváří Háta, o.p.s.?
Řekl bych, že obdobné jako Domov pro seniory, Alzheimercentrum, hospic, azylový dům a další neziskové Ústavy a Domovy včetně charity. Ty všichni taky "žijí" z dotací a nevytváří zisk. Ale pomáhají státu, kraji i obci v péči o potřebné a navíc přitom zaměstnávají spoustu "pečovatelek a pečovatelů" a dokonce si představte, že i dobrovolníků.

—————

Datum: 10.06.2018

Vložil: Renda

Titulek: Kříž a zvonička

Ahoj tati,

já tamtudy jezdím do práce a z práce, tak sleduji vývoj.

Kříž je monstrózní a zvonička jak z Rožnova pod Radhoštěm :)

Budete mít pěknou náves - kruhák, krmelec a teď mocný náboženský symbol a signální zařízení - chybí už jen socha někoho opravdu významného!

A máte obecní strom? Navrhovala bych vrbu!! R.

—————