S Hátou do práce

15.11.2018 00:15
Ledeč nad Sázavou – S Hátou do práce. To je projekt, který úspěšně pokračuje v Ledči nad Sázavou. „Díky němu se nám podařilo 21 nějak znevýhodněným osobám nastoupit na pracovní trh,“ informuje za společnost Háta z Ledče Štěpánka Vrbová.
Jedná se o lidi s mentálním postižením, kteří by jinak znali jenom domov nebo zdi ústavu. Například o tři klienty Domova ve Zboží. „Denně ve svém zařízení pomáhají s údržbou parku či úklidem obytných prostor, či úklidem Domova,“ upřesnila Vrbová. Kromě toho se tito tři učí hospodařit s penězi a pracovním návykům za podpory asistentky. „Už v září dostali odměnu za práci. Také ve Světlé nad Sázavou lze potkat tři klienty, tentokrát z Domova Háj. Střídají se v úklidu terasy a schodiště. Do práce nastoupili v dubnu 2018 a už od srpna 2018 pracuji bez asistence,“ dodala Vrbová.
Jak zdůraznila, areál v Sázavské ulici je díky jejich přičinění uklizený přímo perfektně. Projekt S Hátou do práce je podpořen z Evropského sociálního fondu Operačního programu Zaměstnanost. Společnost Hata, o. p. s. Ledeč nad Sázavou ho uskutečňuje v období od 1. 4. 2017 do 31. 3. 2019. „Hlavním cílem projektu je podpořit handicapované osoby a umožnit jim vstup na trh práce,“ dodala Vrbová.
Přečetla za vás v HB Deníku Štěpánka -šv-

—————

Zpět