Potyčka v TOP Hotelu očima novináře

05.02.2018 00:05
Můj kamarád Václav mě o víkendu upozornil na članek novináře a blogera Aleše Preslera publikovaný 30.1.2018 na iDNES.cz/Blog pod názvem Za svého prezidenta jsem se nikdy nestyděl. Za novináře však ano
Poškozený kameraman z iDnes to vyjádřil lakonicky: Než aby (novináři) se vydali hledat senzace, vyrazili po několika hodinách, kdy byli o hladu, spíše k rautovým stolům.
 
Pro neznalé celou situaci stručně popíši: Prezident se svým štábem a ochrankou opustil po svém zvolení pronajatý sál, kde zůstal zbytek občerstvení. Sál, dosud znepřístupněný „žurnalistům“, se tak proměnil v roh hojnosti a mohli ho začít plenit. Nikoho z nich nenapadlo, že když už tak dlouho údajně hladověli a po odchodu hlavy státu už nebylo co psát či točit, mohli hotel opustit a jít se napapat za své. Ovšem v místnosti dopíjeli své zásoby novináři privilegovaní, což je kategorie, kterou si pěstuje každý politik bez ohledu na stranickou příslušnost. Ten privilegovaný se zřejmě ožral, druhý privilegovaný ho odvedl od stolu, upustil ho na pódium, zatímco třetí novinář, tentokrát neprivilegovaný, začal situaci točit, připojili se i další. Konečně senzace, bude o čem psát, půjde to snad hodit i na vrub Zemanovy ochranky. Co si přát víc? Rvačka mezi novináři, která ani rvačkou není, se stává státoprávní událostí. Uvědomují si vůbec její účastníci, ať údajný poškozený či útočník, že tímto způsobem potvrzují prezidentova slova o novinářské žumpě?
Celý článek si můžete přečíst zde.  -sv-
 
Útočící novinář Karel Slezák zemřel o 12 dní později na následky vnitřního krvácení.

 

—————

Zpět