Pošli to dál

11.12.2016 08:05
Včera večer jsem obdržel mail od své známé. Takový ten rozesílací mail stylu Pošli to dál, kterým se já raději vyhýbám. Tentokrát mě však obsah příběhu zaujal a oslovil natolik, že jsem se rozhodl ho po očistění od naivních obrázků a po vylepšeném uspořádání textu umístit na tento web a v čase adventním tak naplnit fikaně jedním šmahem poslední větu toho příběhu a splnit i jeho poslání: Vážení přátelé, přeji vše dobré! -sv-
Žena vyšla z domu a uviděla tři staré muže s dlouhými bílými vousy, kteří seděli vpředu na dvoře. Nepoznala je. Pověděla: "Nemyslím, že vás znám, ale musíte být hladoví. Prosím, pojďte dál a vezměte si něco k jídlu."
"Je tu pán domu?" zeptali se.
"Ne," odpověděla.
"Potom nemůžeme vstoupit," odpověděli oni.
 
Večer, když se manžel vrátil, žena mu pověděla, co se stalo.
"Běž a pověz jim, že jsem doma a pozvi je."
Žena vyšla ven a pozvala muže dovnitř.
"My nemůžeme společně vstoupit do domu," odpověděli.
"Proč ne?" zeptala se.
Jeden z těch starých mužů začal vysvětlovat. Ukázal na jednoho z nich a pověděl: "Jeho jméno je Zdraví." Ukázal na druhého: "Tenhle se jmenuje Úspěch a moje jméno je Láska." Potom dodal: "Teď běž a prodiskutuj se svým mužem, kterého z nás chcete doma."
Žena se vrátila a pověděla, co slyšela. Její manžel měl velkou radost.
"Jak milé!" pověděl. "Vzhledem na tuto situaci pozveme Zdraví. Ať přijde a naplní náš dům zdravím."
 
Jeho žena nesouhlasila: "Drahý, proč nepozveme Úspěch?"
Tchýně, která slyšela jejich rozhovor, vběhla do pokoje se svým návrhem: "Nebylo by lepší pozvat Lásku? Náš dům by byl naplněný láskou!"
"Dáme na radu naší tchýně," pověděl manžel svojí ženě. "Choď ven a pozvi Lásku, bude to náš nejlepší host."
 
Žena vyšla ven a zeptala se těch třech mužů: "Který z vás je Láska? Pojďte, prosím, a buďte naším hostem."
Muž jménem Láska vstal a šel k domu. Ostatní dva vstali taky a následovali ho. Překvapená žena se zeptala Zdraví a Úspěchu: "Pozvala jsem jenom Lásku, proč jdete také?"
Staří muži odpověděli společně: "Když byste pozvali Zdraví, anebo Úspěch, ostatní dva by zůstali venku, ale vy jste pozvali Lásku a kamkoliv on jde, my jdeme s ním. Kdekoliv je Láska, tam je i Zdraví a Úspěch !!!!!!!!!"
 
Moje přání pro Tebe ...
Tam, kde je bolest, přeji Ti klid a mír. Tam, kde jsou pochyby, přeji obnovení důvěry v Tvoje schopnosti pracovat na nich. Tam, kde je únava a vyčerpání, přeji Ti porozumění, trpělivost a nové síly. Tam, kde je strach, přeji Ti lásku a odvahu.
 
Pošli tento příběh přátelům, kterých si vážíš a přeješ jim vše dobré.

—————

Zpět