Poprvé za oponou

01.02.2018 00:01

Počátkem 90. let se otevřely hranice nejen turistům, ale taky nově vznikajícím firmám, které za bývalou železnou oponou začaly hledat a navštěvovat své obchodní partnery. A tak se do Německa vypravila autem i "delegace" z jedné dnes již neexistující firmy z Perly Posázaví. Jeli ve čtyřech firemním autem v pohodlných džínách a v kufru si sebou vezli společenské obleky. V autě mezi nimi byl u můj kolega a kamarád Láďa. 

Po příjezdu na místo určení zaparkovali na parkovišti zřejmě před nějakým hotelem nebo sídlem firmy, kde mělo proběhnout obchodní jednání. Všichni si proto z kufru vyzvedli společenské obleky a hledali uvnitř budovy vhodné místo k převlečení. Nevím, jak ostatní, ale Láďa zamířil na toalety. Kromě převlečení ho tam totiž popoháněla i jiná potřeba, kterou vykonal okamžitě, jak našel volnou kabinku WC. Když se mu ulevilo, chystal se převléknout, ale nejprve bylo potřeba ten poctivý český výrobek od metrákového chlapa spláchnout. Nikde však nebyla žádná šňůrka, páčka či tlačítko. Jen bílá záchodová mísa a v ní hovno jak cep, což je Ládův popis situace. 

Jediné co bylo možno sklopit, byl poklop sedátka. Nic. 

Co vodovodní baterie nad umývadlem? Láďa si umyl ruce. Nic. 

Klekl si tedy vedle mísy a hledal nějaký senzor či ovladač. Nikde nic. 

Protože byl Láďa elektrikář, který sebou všude nosí šroubovák, pokusil se otevřít plastovou skříňku ve stěně za mísou. Tam našel pouze elektroventil na vodovodním potrubí bez jakéhokoli ručního ovládání. 

"To je situace!" řekl si pro sebe Láďa. Celý zpocený se postavil na nohy, nadzvedl poklop mísy, aby se přesvědčil, zda tam ten jeho "výtvor" stále odpočívá . Odpočíval a zaváněl. 

"Nerad odcházím od rozdělané práce, ale co se dá dělat, musím na jednání," řekl směrem k míse Láďa. Umyl si a osušil ruce, převlékl se do společenského obleku, džíny nacpal do tašky, přičísl si těch pár vlasů, co mu ještě na hlavě zbylo, otočil se ještě jednou k míse a povídá: "Tak si tady teda lež," a  vyrazil ke dveřím. Jakmile je otevřel a mikrospínač ve dveřích sepnul, ozvalo se tolik žádané syčení tekoucí vody a šplouch, Scheiße als Flegel zmizelo do kanalizace. 

"Uf! A je to!" ulevil si Láďa a šel hledat své kolegy. :-) -sv- 

—————

Zpět