Pohádka od Čáslavské

13.08.2016 06:18

Přečetli jsme za vás v sobotu ráno na isport.blesk.cz.

Skifař Ondřej Synek před sobotním finále skifu na olympijských hrách v Riu de Janeiro čerpal sílu z neobvyklého zdroje. Gymnastka Věra Čáslavská mu napsala pohádku, v němž mu předpovídá, že ve finále získá nejcennější kov.

Oba dva se dobře znají. Už dvakrát si spolu pro deník Sport povídali v předolympijském dvojrozhovoru. Čáslavská slíbila, že jestli Synek vyhraje, přijde ho pozdravit s růží. A nezůstala jen u toho, i když teď šetří síly kvůli nemoci. Těsně před finále olympijského skifu prostřednictvím deníku Sport poslala Synkovi do Ria pohádku, kterou sama napsala.

„Milý Ondro, protože milujete své dvě děti, mohla by se Vám pro ně následující pohádka hodit," napsala Čáslavská v průvodním dopise.

Místo děje? Přímo pod sochou Ježíše Krista v Riu.

Stručný děj? Zimní královna, která umí čarovat přičarovala jednomu českému klukovi, Ondráškovi, kov nejcennější – zlatou olympijskou medaili. Navzdory úsilí skřítka Závistivce. A přesto, že se z princezny Mirky ve slané vodě laguny vyklubala malá mořská víla

Synek si pohádku přečetl ještě před páteční semifinálovou rozjížďkou a měl radost. „Pobavilo mě to. Jsem rád, že mi paní Věra fandí a přeje úspěch. Je to super ženská," řekl Synek.

Čáslavská si na minulých Hrách v Londýně vysloužila pověst dobré čarodějky. Synkovi, oštěpařce Barbore Špotákové a bikerovi Jaroslavi Kulhavému, s kterými se bavila pro deník Sport, posílala povzbudivé esemesky. Byly z toho dvě zlata a těsné Synkovo stříbro. Třetí zlato Čáslavská přinesla modernímu pětibojaři Davidu Svobodovi, s nímž se před Hrami náhodou potkala.

I letos si vybrala své oblíbence. „Vidím to na tři medaile, třeba i i jednu od holek Šafářové a Strýcové - jsou milé a skromné a šikovné a veselé, a umí (!). Věřím, že Bára (Špotáková) ladí formu na zlatou.... Čeká nás záplava vynikajících úspěchů," napsala Čáslavská Synkovi. „Tak tedy zlomte vaz!"

Pohádka Synkovi ke zlatu nepomohla. V 37 letech si vyvesloval "pouze" bronz. -sv- 

—————

Zpět