Kuriozní svatby

29.03.2017 00:03

Za těch skoro sedm let na radnici jsem oddal téměř sto novomanželských párů. Klasických párů, žádné registrované partnerství. To ani v obci II. typu nešlo. Ne všechny svatby však proběhly v obřadní síni na ledečské radnici. Oddávali jsme s paní matrikářkou i na Stvořidlech, ve Sluneční zátoce, na Ledečském hradě, na dvoře restaurace U Martina, U Vlka, u Kobose a v penzionu Hop, u Křížné studánky na Pasekách, na skautské základně na Horkách, v kempu v Chřenovicích, na zahradě v Pavlově, v zámečku a na hospodářském dvoře ve Vilémovicích, na Středu ČR v Číhošti, Džorďže v sídlištní bytě na Stínadlech, na louce nad Kamennou Lhotou a taky u Nezdína, na břehu Želivky před kostelem sv. Víta v Zahrádce, na Notorburgu a kdoví kde ještě. Nejvíc samozřejmě na radnici. Tam však jednou taky ženicha před svatbou zatkli a odvedli v klepetech a jednou tam ženicha dotáhla nevěsta, sice jen ve svých klepet, ale po třech dnech pak přišli svatbu zrušit, což tak jednoduše jako uzavřít nešlo. 

Oddával (né udával) jsem také svoje nejlepší kamarády Pavla a Hanku, na té svatbě jsem i recitoval a zpíval upravenou Nohavicovu píseň Láska je jak kafemlýnek. Oddával jsem také děti svých kamarádů či spolužáků. Jednou taky oddávala moje malá dcerka. :-) Nevěstám jsem většinou vykal a ženichům tykal a při závěrečném přípitku ženichům nakazoval: "A budeš na ní hodnej!" Jen jednou tomu bylo obraceně, a to na svatbě, kde ženich byl na invalidním vozíku. Tam jsem to nakázal mladé nevěstě. Jednou jsem oddával i ženicha německé národnosti a překvapil ho při přípitku svoji němčinou. A taky si vzpomínám na zlaté svatby, které, pokud to půjde takhle dál, se stanou za čas opravdou raritou. A což potom ta diamantová!

Svatební obřady jsem si, věřte nevěřte, užíval. Měl jsem k tomu totiž dobrou průpravu ze sedmi svateb mých sourozenců, jedné svatby mé nejstarší dcery a dvou svateb svých vlastních. O těch ale pomlčím, vyberu si raději z těch výše uvedených některé opravdu kuriózní a ve svatebním seriálu se o nich něco dozvíte. 

Začneme hned zítra, a to svatbou, která se nekonala. -sv-

—————

Zpět