Jak počáteční předsevzetí berou za své

07.10.2014 17:34

 

Na počátku tu byla celkem dobrá předsevzetí, Mgr.Vaněk se pro Havlíčkobrodský deník dne 12.11.2010 vyjádřil takto:

Nový šéf radnice chce navázat na svého předchůdce. "V Ledči nad Sázavou se za působení Stanislava Vrby udělala spousta práce, ale stále je co zlepšovat," řekl Vaněk.

Přednostně chce nový starosta řešit nový územní plán, rozsah památkové zóny, hrad a také dopravu ve městě. "Ledeč má územní plán někdy z roku 1972, který je naprosto nevyhovující. Počítá například s nesmyslným obchvatem města, který by v případě realizace znamenal zboření poloviny Koželské ulice. Musíme vypracovat nový územní plán, který bude odpovídat požadavkům moderního města," sdělil Vaněk.

Další výzvu k řešení vidí v rozloze městské památkové zóny, kterou vnímá jako naddimenzovanou. "Spadají do ní například domy v ulici Pod skalkou, které byly postaveny na přelomu 70. a 80. let. Zóna také dělí ulici Jaroslava Haška, kde jsou ty nešťastné "stalinovy baráky", domy na jedné straně ulice v památkové zóně jsou a na druhé straně ulice už nejsou. Takováto zóna je nešťastně koncipovaná," míní Petr Vaněk.

Svůj pohled obrátil také na hrad. "Na objektu se udělala spousta práce, ale nevidím záměr. Musíme se zamyslet se zastupiteli, co s hradem chceme dělat, aby se neopravoval jen pro opravy, to je zbytečný luxus, a na ten město v současné době nemá. Jsem rád, že hrad žije a vítám aktivity občanských sdružení, ale tam jsou potřeba stamilionové investice a zastupitelstvo by proto mělo vytýčit pevný směr a cíl, co s hradem dál," řekl Vaněk.

Během na dlouhou trať bude řešení dopravy v centru Ledče. "Když o půl třetí skončí Kovofiniš, tak je náměstí na dvacet minut totálně ucpané. Bude to běh na delší trať, bude třeba najít nějaké smysluplné řešení," informoval starosta.

Dílčích změn doznají také internetové stránky města. "Chystám menší úpravu hlavní stránky. Měla by mít důstojnější podobu. Rubriku Dotazy zachovám, ale bude tam fungovat určitá korekce. Dotazy občanů budou směrovány na pověřeného pracovníka a zodpovídat je budou kompetentní osoby," přiblížil změny ve fungování elektronické komunikace starosta.

Viz https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/20101112lns_starosta.html

 

Co slovo, to perla! Co z toho se povedlo a co ještě dneska platí? Pouze první odstavec!
                                                                               -mj-

 

—————

Zpět