Fejeton 15 000 = 66 666

20.01.2016 09:16

Počítadlo našeho webu LedečBezCenzury zaznamenalo po roce a čtvrt nepřetržitého počítání již 15-ti tisícího návštěvníka. Stalo se tak ve středu 20.1.2016 v 9:06 hodin po ránu. Za oknem stále ještě praštěl mráz - 11° C, rádio nastavené stabilně na stanici ČRo Dvojka začalo vysílat Dopoledne s Dvojkou, Josef Laufer právě dozpíval Sbohem, lásko, já jedu dál, ale náš pes Falco na nic z toho nedbal a spokojeně polehával, jak je dlouhý a široký, vedle bytelného selského stolu, u kterého sedávám a tvořím. 

Tvořím tu nejen tenhle web, ale i svoje nové songy, občas taky nějaké monitorovací zprávy, či vtipy, anebo s brýlemi na nose se snažím opravit různé porouchané přístroje a elektrospotřebiče pro sebe a své známé. Zaměstnávají mě tedy, stejně jako Sekorova mravence, práce všeho druhu. 

Narozdíl od Falca mě to kulaté číslo na webu vytrhlo z ranní letargie nad hrnkem černé kávy, horké a hořké, jak můj život. :-)

Nejprve jsem pohotově dokumentoval tuto jedinečnou a neopakovatelnou událost pořízením PrintScreenu obrazovky mého nového PC Lenovo, snímek obrazovky jsem hned patřičně upravil oříznutím a uložil do připravené složky. Pak jsem přiložil tři fortelná polínka do krbových kamen a šel ještě zkontrolovat statistické údaje našeho webu. Tam jsem ve sloupci Počet návštěv objevil číslo 66 666. Tedy, abych byl přesnější, neobjevil, ale dopočítal se ho po součtu tří ročních statistik za léta 2014 - 2016.

"Počet návštěv" totiž zaznamenává všechny návštěvy. Pokaždé, když na web vstoupí jakýkoli návštěvník, započítá se další návštěva. Tento údaj tedy ukazuje, kolikrát byla internetová prezentace navštívena v určitém časovém intervalu. Když během jednoho měsíce tentýž návštěvník stránky navštíví 10x, započítá se 10 návštěv.

Kdežto „Počítadlo návštěv“ na hlavní stránce webu pracuje zcela samostatně bez vazby na výše uvedené statistiky. Zaznamenává denně pouze jednu návštěvu kteréhokoliv návštěvníka, ať už je unikátní nebo je tu furt a furt.

 A tak jsem došel po ránu ke čtyřem poznáním: 

- že 15 000 = 66 666, 

- že tento web v současné době zaznamenává více jak 215 návštěv denně, 

- že má tedy smysl v jeho existenci dál pokračovat

- a že Falcovi (a nejen jemu) je ten náš web zcela ukradený!

Tak jsem dopil ranní kávu a napsal za pár minut tento fejeton, který se stal při započtení 25 diskusí 215. psaným příspěvkem na tomto webu, což odpovídá frekvenci publikování nových příspěvků 1x za 2,5 dnů.                                                        statistik Stanislav

 

—————

Zpět