16. kolo krajských soutěží

09.04.2017 17:48

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, z.s. vyhrál v 16. kole krajského přeboru na svém hřišti s TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě, z.s. 4:1 a v tabulce zůstává na 4. místě právě před Novou Vsí, která má o 3 body méně (29), ale o 9 znaků v názvu více (51). :-) V příštím 17. kole přivítá Ledeč opět na svém hřišti Jemnicko, které je zatím v krajském přeboru poslední se ziskem 10 bodů.  Ledeč vyhrála i v zisku ŽK poměrem 3:1. Krajský přebor vede suverénně exdivizní Tatran Ždírec se ziskem 39 bodů.

zdoj: fotbal.cz
--------------------------------------------------------------------------------------------

LEDEČ N. S. – N. VES 4:1

První polovinu poločasu domácí jednoznačně ovládli a odměnou jim bylo dvoubrankové vedení. Nejprve se prosadil po křídelní akci a nahrávce Trpišovského Jan Pešek. A poté rychle domácí rozehráli standardku, soupeř na to nedokázal zareagovat a Jakub Gramer měl ulehčenou práci. Pak ale Ledeč trochu polevila a hosté toho dokázali využít. Po ztrátě domácích na polovině hřiště se k brance rozběhl Michal Novotný a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po změně stran se ale domácí opět vrátili ke své hře a dvěma brankami si pojistili vítězství.
Góly: 17. a 72. J. Pešek, 27. J. Gramer, 81. Trpišovský – 33. M. Novotný. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 3:1. Diváci: 170. Poločas: 2:1. Ledeč n. S.: T. Bezděk – Prchal, Nepovím, S. Bezděk. (46. F. Gramer), J. Gramer (84. Vladyka) – Toula, P. Pešek, Machala, Petřík – J. Pešek (80. Kuja), Trpišovský. N. Ves: Fuksa – O. Starý, Havlík, T. Novotný (65. P. Šandera), Krejčí – J. Starý, Josef Šandera, J. Nečas, Jan Šandera – M. Novotný (79. V. Novotný), F. Nečas. Nejlepší hráči: Trpišovský, Nepovím – Havlík.

zdroj: Havlíčkobrodský deník zde

TJ Leština, z.s. v 16. kole I.A třídy deklasovala na svém hřišti v žlutícím se derby druhý celek tabulky FK Bohemia Světlá n.S. 5:1. Světlá hrála od 13. minuty bez vyloučeného Karla a v 66. a 68. minutě se do sprch ještě podívali pro dvě ŽK leštinský Proněk a světelský Čuřík. Skóre zápasu na ŽK skončilo poměrem 5:4. Leštině za 27 bodů patří v této chvíli 3. příčka v průběžné tabulce. V příštím kole zavítá do Kamenice nad Lipou, která je zatím šestá. I.A třídu vedou i nadále Košetice s 36 body.

I.A skupina A - muži

Leština, 250 diváků Rozhodčí: Novotný, Hanzl, Krymová, Soukal

TJ Leština, z.s.  5:1  FK Bohemia Světlá n.S.

(3:1)

Střelci: 3. Forejt, 27. Štros, 39. Prchal, 49 a 78. Mišovic - 2. Čuřík

LEŠTINA – SVĚTLÁ N. S. 5:1

K vidění bylo pravé okresní derby se vším všude. Padlo hodně branek, hodně karet, ale ovlivnilo ho brzké vyloučení. Hned v první minutě měl velkou šanci Štros, ale nedal. Z následného protiútoku si na centr naskočil Čuřík a otevřel skóre. Hned po rozehrávce se z podobné akce prosadil Forejt, který ještě ve zbytku zápasu spálil další tři tutovky. Pak se hra gólově uklidnila, ale rozhodně ne karetně. Ve 13. minutě zatáhl za záchrannou brzdu světelský Karel a šel předčasně do sprch. Do poločasu domácí dokázali jít do vedení 3:1 po brankách Štrose a Prchala. Po změně stran už Leština v pohodě uhrála vítězství a navíc ještě přidal Mišovic dva góly.
Góly: 3. Forejt, 27. Štros, 39. Prchal, 49. a 78. Mišovic – 2. Čuřík. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 5:4. ČK: 1:2 (66. J. Proněk – 13. Karel, 68. Čuřík). Diváci: 250. Poločas: 3:1. Leština: Březina – T. Aubrecht, J. Proněk, Karel, J. Pajer – Forejt, Prchal, Piskač, Císař (79. L. Aubrecht) – Štros (70. Pleva), Mišovic (85. Staněk). Světlá n. S.: Vodička – Čuřík, Petrus, Pohnětal, J. Valenta – Novák (70. Sobek), Karel, Vaňásek, D. Valenta – Muzikář (64. Burda), Křikava.

zdroj: Havlíčkobrodský deník zde. -sv-