To byla jízda!

03.06.2018 00:09

Právě jsem se vrátil ze srazu. Srazu spolužáků z jeníkovské základky po 50-ti letech. Jsem ještě plný dojmů, zážitků a myšlenek na vydařenou desetihodinovou akci v Gurmán klubu Golčův Jeníkov, který jsem opouštěl až těsně před půlnocí s hrstkou těch nejvytrvalejších, většinou Jeníkováků. Já s Danou z Rybníčku jsme chvilku ještě poseděli venku na lavičce, jmenovec Standa z Kožlí usedl do auta se Zdenou z Kozohlod a ostatní se rozešli do svých jeníkovských domovů pěšky. 

Byl to fajn večer a fajn posezení. Řada spolužáků se sice nedostavila, pár se jich už nedostaví nikdy, ale čtyři desítky pětašedesátníků a pětašedesátnic se, myslím, dobře pobavily. Vystřídal jsem během večera čtyři židle, políbil pět spolužaček a navíc i servírku, kterou jsem považoval za holku z Béčka :-)  Vyklopil na sebe spoustu informací a bavil během večera několik skupinek, vypil sedm piv, jednoho turka a šest deci červeného a teď se u počítače snažím zachytit ty jedinečné dojmy z proběhlého srazu.

Upřímné popovídání se spolužáky Mirkem, Zdeňkem, Jirkou, Standou, Mildou, Otou a Vaškem, jiskřivé vzpomínání s Jaruškou (té to pořád sluší), Zdenou (ta už je prababičkou), Eliškou, Danou, Marií, Aničkou a dalšími, u kterých jsem si vybavil sice tvář, ale ne jméno. Jo, padesát let, je padesát let. Na stole jsme už raději netančili. :-)

Jedna ze spolužaček pozdě večer zalitovala:

"Všichni jste prožili takový zajímavý a pestrý životy a já pořád na jednom místě, v jedné práci a s jedným chlapem! :-("

"Buď za to ráda," odpověděl jsem jí. :-)

Poděkování patří organizátorům srazu Mirkovi, Zdeňkovi, Aničce a Elišce i obsluze v Gurmán klubu, že nám bez problému odevdala klíče, ať pak po sobě zamkneme, a také naší Štěpánce, která mě dopravila černočernou nocí jak rozbzíkaného Rákosníčka přes ztichlý Rybníček do Hajan nad Štěpánovem. :-)

Tak zase příště, přátelé, ale to příště už nesmí trvat pět let! Odhlasovali jsme si dva, předali si kontakty a slíbili si, že příjdem. Už se těším. Připomněl jsem všem před rozchodem heslo Nehrbit se a nešourat se a taky přednesl svoji zapeklitou báseň Poplétačky a zaplétačky.  -sv-  

 Sraz po 50 letech v Gurmán klubu v Golčově Jeníkově dne 2.6.2018 od 14:00 do 24:00

  

Třída IX.A Základní škola Golčův Jeníkov s učitelským sborem v roce 1968

  Holky z Béčka: Jaruška (Spytice), Miluška (Kozohlody)  a Anička (G. Jeníkov)

Ve škole samá Zdeňka a Ivanka s Jaroslavou,
též Alenka či Jiřinka s Miroslavou,
a hlavně príma Jarka - učitelka co všechno ví
tyhlety holky byly naše víly školních dní :-)

Jé,jé,jé kdepak ty fajn holky jsou a kde maj žákovský ty naše lásky klukovský.

  Vesničtí výlupci ze VII.C v roce 1965

Standa (Štěpánov), Jirka (Hostačov), Honza (N.Ves), Jarda (Skryje?), Pepík (Kobylí Hlava) a ruka z Ládi (Ráj)

 

—————

Zpět