Štěpinková obrazárna

03.08.2018 00:03

Jak jsem minule slíbil, tak jsem včera dopoledne učinil. Štěpinková zeď nářků (ŠZN) se na hodinku stala Štěpinkovou obrazárnou, aby veřejnosti představila mistrovská díla Paula Gauguina a Vincenta van Gogha. 

Nejprve jsem ale musel pobořenou část ŠZN znovu postavit a lépe zajistit, aby se havárie znovu neopakovala, což bylo celkem jednoduché. Nebudu pro příště už takové hlouposti do zdi šeptat!

Pak jsem z Apaluchy vynosil kopie Gauguinových a van Goghových děl, trochu je osmejčil od prachu a pavučin a vystavil na prudkém dopoledním slunci na přední stěnu ŠZN. Stalo se tak přesně v 10:42 SEČ. Vše jsem dokumentoval a zase obrazy uklidil. Usoudil jsem totiž, že ostré letní slunce by jim mohlo uškodit a ony zase by svoji tíhou mohly znovu poškodit ŠZN. Jména Gauguin a van Gogh mají přeci jenom větší váhu, než ubozí protagonisté doby temna Džungan, Pavka a Mimoň.

Vše tentokrát dopadlo dobře. Venkovní teploměr ve stínu na okně v tu dobu ukazoval + 32o C, digitální na stěně ve světnici o devět stupňů méně. Zde bude obrazům určitě lépe. Sice žádní jiní návštěvníci, než já a můj pes Falco, naší Štěpinkovou obrazárnu během výstavy nenavštívili, ale to nevadí. Prostřednictvím webu LBC teď budou mít po dnešku tu možnost všichni milovníci výtvarného umění, kterým tak představuji tři mistrovská díla ukrytá na stěnách moji světnice.

Zleva doprava: 

Ta Matete Paul Gauguin, Vidění po kázání Paul Gauguin, Starý sedlák Vincent van Gogh

Nebojte, neukradl jsem je! Originály nadále visí v Kunstmuseu v Basileji, v National Gallery of Scotland v Edinburghu a v soukromé sbírce v Londýně. Ty obrazy z Apaluchy jsou všechny kopie od neznámého samouka ze 70. let minulého století. Přijela se na ně podívat akorát moje princezna Štěpinka I., která, když se z webu dozvěděla, co tu na zápraží vyvádím, mě přijela zkontrolovat, zda jsem si neuřízl ucho! :-) -sv-

Související články:  Májová výstava  a Symbol dětství

 Tyto tři na ŠZN vystavené obrazy naleznete v lepší kvalitě v článku Májová výstava

—————

Zpět