Obrazotvornosti zdar!

29.05.2018 00:29

Znáte tu scénu, jak robot Číslo 5 ve známém a roztomilém filmu se u ještě roztomilejší Stephany dívá do mraků a říká si pro sebe: "krokodýl, velbloud, volkswagen"? Občas si tak někdy tady ve Stephanově taky připadám. :-)

Už jako malý kluk jsem na hřišti za humny lehával v trávě mezi pampeliškami na zádech a vídával po nebi putovat tu koně, tu traktor, nebo slepici, šneka či ježibabu. Jak jsem dospíval, tak tam bylo častějí vidět ženské poprsí nebo klín nebo nám možná ti imperialisti ze západu posílali více lechtivých objektů. :-)

Dnes už v trávě na zádech neléhám, těžko bych se z té polohy zvedal, ale na obloze či na fotografii mraků vídávám na prvý pohled různé výjevy, jak Cimrmanův sedlák Hlavsa v roztopených kamnech. Myslím, že se tomu kdysi říkalo obrazotvornost a že k tomu je potřeba taky trocha té fantazie a a pak taky ty správné mraky. 

Teď na chalupě mám k tomu ještě jeden důležitý předpoklad - dost času. Tak jako jsem ho míval před šedesáti lety na hřišti za humny. A vlastně taky to svoje nynější pohodlné Beobachtungsstelle! Akorát by to chtělo ty výjevy nějak dokumentovat, abych se o ně mohl s vámi podělit. 

A tak, když občas na internetu narazím tu a tam na obrázek letní oblohy plné kupovité oblačnosti, či bouřkových mraků, ukládám si je do speciální složky Zajímavé foto s tím, že se mi budou třeba někdy k něčemu hodit.

Jeden takový se včera objevil u varování meterologů, že do Čech dorazí silné bouřky. Na prvý pohled jsem na fotografii uviděl místo bouřkových mračen, hádejte co?

 Ženu s vyčesanými vlasy ve vířivce plující nad krajinou s lánem řepky. :-) -sv-

—————

Zpět