Ledečačka na Messe

24.01.2018 00:24

Před třemi roky na tomto webu publikovala Štěpánka fejeton  Ledečačka v Národní galerii . V neděli 20.1.2018 po ránu v 09:07 mi tato Ledečačka zaslala SMS zprávu: "Jsem ve Frankfurtu. Let paradni!" 

"To je dobře," kvitoval jsem si sám pro sebe. "Tak Renata je na místě a může vyrazit na Mezinárodní textilní veletrh na frankfurtské výstaviště." Německý Frankfurt nad Mohanem je slavný nejen svým největším letištěm v Německu a snad i v Evropské unii, ale i svými veletrhy. Snad každý měsíc tam nějaký probíhá. Leden, snad proto, že je nám zima, je zasvěcen textilu. A Renata v jedné světelské textilní firmě pracuje již několik let a protože je nejen šikovná manuelně, jak bylo vidět ve zmiňovaném článku, ale je i nápaditá návrhářka, vzala si ji majitelka firmy sebou do Frankfurtu. Bylo to naštěstí jen na jeden den a ještě k tomu v neděli, takže malá Kira to jeden den bez maminky musela zvládnout s tátou nebo babičkou. 

Nevím, jestli to byl její první let, ale podle nadšených zážitků, které mi sdělovala telefonicky v 19:56 z letiště před návratem do Prahy a ze snímku z paluby letadla, odhaduji, že ano.  Přál jsem jí to. Fotku z veletrhu mi žádnou neposlala, jen mi tvrdila: "Tati, tady je to ohromný, sned větší než celá Ledeč!"

Taky jsem kdysi jezdil na veletrhy do Prahy, Brna, Lipska, Budapešti, Hannoveru. Znám ten mumraj i jako zástupce vystavovatele. Počátkem tohoto tisíciletí vystavovalo na MSV Brno pod jednou střechou 14 ledečských strojírenských firem najednou! Z fleku bych je tady dokázal i vyjmenovat. Dokonce je paradox, že jsem se tam tehdy potkával jak se současným ledečským starostou, tak i místostarostou a místostarostkou! :-) Za největší majstrštyk považuji, když jsme tam v roce 2002 nebo 2003 vystavovali pod hlavičkou GANES malý pokovovací automat s manipulátorem, který jsme tam dovezli, sestavili, zapojili, oživili, naprogramovali, pak se převlékli do kravat a postavili se na stánek jako zástupci firmy a za zády nám v uzavřené smyčce po celý den spolehlivě makal manipulátor GAMA. O rok později jsem ve stejné kravatě nastoupil na radnici. :-)

Tuto neděli se mi však ulevilo, když mi ve 22:20 přišla stručná SMS: "Jsme v Praze."

Odpověděl jsem na ni taky stručně a obratem: "Herzlich wilkommen!" :-) -sv-

 

—————

Zpět