Kost penilní (lat. Baculum)

18.12.2016 00:41

Celá řada savců má v penisu kost – odborně se jí říká kost penilní - latinsky Baculum. Mroží samci ji mají dlouhou přes půl metru, penilní kost ledních medvědů měří několik desítek centimetrů. Disponují jí ale také primáti, u nich je však dlouhá jen několik centimetrů.

Lidé však tuto evoluční výhodu nemají; pro vědce to bylo dlouhou dobu naprostou záhadou. Nyní konečně vědí, proč u našich předků zanikla. Vědci studovali, jak se liší rozmnožování u savců s delšími a menšími penilními kostmi. Popsali, že delší kost se vyskytuje u samců druhů, které kopulují delší dobu – penetrace u nich trvá nejméně tři minuty, ale často i mnohem déle. Kost jim při páření pomáhá udržet se v samici a současně si držet od těla konkurenční samce, již je v tom chtějí vyrušit.

Změnu přinesl Homo erectus

Homo erectus žil v době před necelými 2 miliony lety. Právě tehdy se zřejmě u lidí rozšířila monogamie natolik, že se stala penilní kost nadbytečnou. Sexuální akt se mohl mezi partnery odehrát tak rychle a současně bez vyrušování ostatními, že se stala kost zbytečnou – a tedy ji evoluce velmi rychle odepsala. V monogamních vztazích se totiž partner nemusí obávat, že hned po něm samici oplodní jiný samec. Díky tomu nemusí protahovat páření zbytečně dlouho. 

„S tím, jak ubývá soupeřivost mezi samci, ubývalo potřeby pro penilní kost,“ popsal pro Guardian Kit Opie, který na této studii pracoval. „Přestože si mnoho lidí myslí něco jiného, homo sapiens je druh, který se páří kratší dobu než tři minuty – což je hranice, kdy se už penilní kost hodí."

(zdroj: www.ct24.cz)

Pitomá evoluce! Teď, když ženy monogamii samy odzvonily, by zase mohla nám, soutěživým mužům, tu tak důležitou kostičku hezky vrátit. Nemusela by být půlmetrová, jako u mrožů, ta by nám jen překážela, ale pár decimetrů, jako u ledních medvědů, by bohatě stačilo! 

Navrhuji proto senátorům i senátorkám, aby se s tímto požadavkem obrátili na ústavní soud nebo iniciovali všelidové referendum! Potřebný počet podpisů snad dají v Senátu nebo mezi soutěživými lidmi snadno dohromady napříč politickým i pohlavním spektrem. 

Můj návrh na znovunavrácení kosti penilní mužům ještě během tohoto desetiletí aspiruje na Nobelovu cenu za oblast uspokojování potřeb obyvatelstva a výrazně také přispěje k zachování lidského rodu a slůvka věrnost. Jinak muže vystrnadí mroži! Což bych teda promiskuitním ženám vůbec nepřál. :-) -sv-

Baculum

Kost penilní

v čase senilním

třeba není.

V čase mužnosti

penilní kosti

mnohé změní.

:-)

 

 

—————

Zpět